top of page

PONAD 40 000 zł DLA MAŁEJ KINGI

1.png

Pomagamy Kindze Rydz

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, w których pomoc drugiej osoby okazuje się bezcenna, ale dzięki nawet drobnym gestom świat staje się lepszym miejscem. Wrażliwość na innych jest głęboko osadzona w naturze człowieka i czasem mały impuls uwalnia tę naturę dosłownie z siłą wodospadu.

Gala Jubileuszowa 15 – lecia Północnej Izby Gospodarczej w Wałczu i 20 – lecia Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych stała się impulsem do niezaplanowanej licytacji na rzecz małej Kingi, która od ponad roku choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Chorobę, która nie tylko doprowadza do niepełnosprawności, ale w wieku wczesnodziecięcym nawet do śmierci.

Czy jest na to lek?

Od kilku lat na rynku dostępne są terapie zmieniające naturalny przebieg choroby, w tym niezwykle skuteczna terapia genowa. Jej koszt przekracza jednak możliwości finansowe rodziców Kingi. 10 mln zł to kwota powalająca, a mimo to, na chwilę obecną udało się już zebrać ponad 7 mln. zł

Licytacja

Podczas Gali, na której pojawili się nie tylko samorządowcy, ale również, a może przede wszystkim lokalni przedsiębiorcy, historia Kingi opowiedziana przez jej tatę wywołała ogromne poruszenie, a nawet łzy. Z inicjatywy członków Stowarzyszenia Made By Wałcz zupełnie niespodziewanie przystąpiono do licytacji, aby pomóc dziewczynce.

Co licytowano?

Absolutnie wszystko, co się dało. Głownie były to wylosowane w loterii upominki wręczane gościom tj. samochód na weekend, butelki wina, gadżety promocyjne. Pan Lech Krukowski członek MBW przekazał nawet butelkę szampana Dom Pérignon, którą zabrał ze sobą na wydarzenie. Wszyscy goście, którzy brali udział w licytacji, solidarnie wylicytowane kwoty zadeklarowali przekazać na konto Kingi na stronie www.siepomaga.pl/kinga

 

Made by Wałcz

Członkowie Stowarzyszenia Made By Wałcz nie tylko wylicytowali przedmioty na kwotę 22 500zł, ale także Pan Lech Krukowski przekazał soki Victoria Cymes na kolejne licytacje. Piękny gest i naprawdę niesamowite chwile. Na nasze oko podczas wydarzenia zadeklarowana kwota z licytacji wyniosła ok 40 000 zł. Małej Kindze i jej rodzicom życzymy, aby brakująca kwota szybko pojawiła się na koncie, a terapia przyniosła natychmiastowy skutek.   

bottom of page